Hufnágl

Jde a jakým způsobem vyvrtat do smaltového poklopu grilu dírka, aby smalt neoprýskal?

Vyzkoušel jsem zdejší rady na staré poklici, ale musím sdělit, že kýžená dírka sice je, ale smalt je oprýskaný v průměru jednoho centimetru. Zkoušel jsem to i z druhé strany, ale výsledek stejný, a to nevím, co to udělá když se smalt zahřeje. Dírku jsem chtěl proto, abych vsunul sondu teploměru pro kontrolu teploty.

Nejlepší odpověď
dubraro

1/ Nevrtat, brousit.
2/ Vrtat ve vodní lázni.

Další odpovědi
elkon

Opatrně ťuknout kladívkem na nastřelovací hřebík (tím se v místě naruší glazura) a pak vyvrtat vidiovým vrtákem, chlazeným vodou.
No ruce ti nepůjčím. Vrtal jsem tak několik děr a bez problému.

Drap

Pokud jsi brousil vhodnou bruskou, nepřehnal to s rychlostí a chladil vodou, nemohl smalt oprýskat. K takovýmto věcem je potřeba nejen dobrá rada, ale i trochu šikovnosti.

Hufnágl

Jak docílit broušením smaltu, abych to mohl provrtat dírku 4 vrtáčkem?
Zubní brusku nevlastním.

elkon

Také je důležité mít ostrý vidiák a vrtat malou rychlostí.

Dochy

Dají se sehnat malé brusné kamínky na stopce, třeba jako příslušenství různých mini vrtaček (Dremel a kol.) takže já bych zkusil to.