Hufnágl

Jde a jak nainstalovat měřič spotřeby paliva do vozu, který ho nemá od výroby?

Mám osobní vůz s motorem na benzin a chtěl bych si nainstalovat externí měřič paliva, kde by displej byl umístěn někde na palubovce. Je to proveditelné?
Děkuji za odpověď, spíše radu.

Odpovědi
elkon

Pokud si měřič koupíš, jistě tam bude návod na jeho zapojení. Jde také o to, jestli chceš měřit spotřebu, nebo množství paliva v nádrži. Je potřeba psát dotaz srozumitelně.

aliendrone

Jde to, namátkou vzpomínám např. na APRI https://www.sp-el.cz/Palubni-pocitac-s-kompletni-sadou-snimacu-s-kabelazi-d6.htm , ten se dodatečně montoval do Feluší (uměl toho víc, než jen měřit spotřebu). Existují i jiné typy, dokonce i pro karburátorové motory, musíš googlit.

Funna

byla tu chybná odpověď, proto jsem ji vymazala…

dubraro

Teoreticky jde, ale nemusí to být snadné. V podstatě potřebuješ měřit dvě veličiny – průtok paliva a ujetou vzdálenost. To první je poměrně snadné, stačí nainstalovat průtokoměr mezi nádrž a karburátor či vstřikovač. To druhé bývalo relativně snadné v době, kdy auta měla mechanický pohon tachometru ohebnou hřídelí. Tam stačilo namontovat mezi bowden a tachometr udělátko s kotoučem, dírkou a světelným spínačem. Jedna otáčka bowdenu byl jeden ujetý metr. V současných autech je rychloměr elektronický a dost dobře nevím, jak z něj takový údaj dostat. Možná by se dal nějak získat z řídící jednotky motoru nebo z procesoru palubní desky, ale na to už by musel být jiný odborník.

A hele, ono se to dá koupit už hotové, pokud máte v autě ten správný diagnostický konektor.

Zdroj: https://www.a­liexpress.com/i­tem/32914970920­.html?af=3762804_284&cv=­37665019&cn=43q43i9j81vg­p71khwdu5jduec2tb035&dp=­v5_43q43i9j81vgp71khwdu5­jduec2tb035&a­fref=https%253A%252F%252­Fwww.aliexpres­s.com%252Fwho­lesale&aff_re­quest_id=f3d4c23­303b74768bfea86e76a83b0e4-1579002680056-00819-dlYUuukC&aff_plat­form=api&cpt=15790­02680056&sk=dlY­UuukC&aff_tra­ce_key=f3d4c23303­b74768bfea86e76a83b0e4-1579002680056-00819-dlYUuukC&termi­nal_id=8bee14c1b80b466­9aa89e14240c97­22b

JájsemRaibek

Určitě něco existuje, to již psali ostatní. Něco jako vodoměr, který ti změří spotřebu-průtok.
Já jen upozorním na jednu věc a tou je, že měříš benín, tudíž ne všechen materiál ti vydrží. Takže pokud se po něčem poohlídneš, zjisti, zda to benzín nerozleptá (viz. benzinová hadička).

Hufnágl

Funna, víte jaký je rozdíl mezi ukazatelem paliva a měřičem spotřeby? Kupodivu ten ukazatel paliva v autě mám.:-D

Funna

aha…tak sorry…tenhle detail jsem nepostřehla…potom je to o něčem jiném 🙂…