Šidlo

Bude má jazyková vybavenosť stačiť na nájdenie ,,slušnej" práce v kancelárií v Rakúsku/Nemecku?

Dobrý deň, mám otázky na pracujúcich v Rakúsku/Nemecku. Po prvé, stačí pre väčšinu tamojších zamestnávateľov angličtina na úrovni B2 (mám na ňu papier FCE)? Po druhé, okrem nemčiny sa učím taliansky a holandsky, zo školy viem trochu slovinsky, chcem aspoň dva jazyky z nich zlepšiť na min. B1 a tretí na A2. Bude to stačiť na nájdenie ,,slušnej" práce v kancelárií (mám bakalára z Univerzity Komenského, nie z dejín umenia či podobných lahôdok + dve kratšie brigády a rok práce pre školu)?

Odpovědi
ivzez

Snad pro nějakou zahraniční pobočku v Rakousku nebo Německu,
ale i ty podle mne budou vyžadovat němčinu (tipuji minimálně B1–B2).

Pokud byste chtěl pracovat pro německou nebo rakouskou firmu,
potřeboval byste podle mých zkušeností němčinu alespoň na úrovni B2.

Další možnost by byla v případě vzácné specializace.
V takovém případě byste mohl uplatnění najít i bez znalosti němčiny s tím,
že byste si ji musel musel v krátké době doplnit.

Nechci Vás samozřejmě nijak zrazovat. Vyzkoušejte si v uvedených zemích
zadat inzeráty a uvidíte, jestli se Vám někdo ozve.