England1522

Musí se dítě učit od 2. třídy druhý cizí jazyk i když se doma nebo bokem učí jazyk který ve škole neučí?

Ahoj, když rodiče nechtějí aby se jejich dítě učilo od 2. třídy druhý cizí jazyk protože se doma nebo bokem učí jazyk který ve škole neučí (např. Italština, Francouzština atd.) může se to že dítě se nemusí učit AJ nebo NJ z důvodu že se učí bokem jiný jazyk? děkuju :)

Nejlepší odpověď
Drap

Ne. To by se mohl nměkdo učit doma s babičkou matematiku a nemusel by tedy chodit do matematiky ?

Další odpovědi
Hornisse

Obecně to záleží pouze na dohodě s ředitelem dané školy. Pokud s tím nemá problém, pak za jím stanovených podmínek proč ne. Obecně vzato to ale nejde a obdržení výjimky je až na opravdu dobře odůvodněné případy nepravděpodobné.