leachim

Jawa 175 problém s palivem

Co se stane když dám do jawy benzín bez oleje ?
Chytne to ne ?
ale pak později se to zadře..
prosím řekněte nevím vůbec ..
jenom bych potřeboval vědět jenom když tak dám jenom benzín tak je stly ta motorka naskočí.

Nejlepší odpověď
brillant

Odpověděl jste si sám. Chytne to, ale pak se to zadře..

Další odpovědi
cochee

Jawa 175 má dvoutaktní motor, tím je dáno, že olej musí být v palivu přítomen. Novější dvoutaktní motory mají extra nádržku na olej, který se ale opět přimíchává do paliva. Dvoutaktní motory totiž nemají olejovou vanu, prostor pod pístem je rovněž pracovní a tak v něm nemůže být olej v podobě jako u motorů čtyřtaktních. Olej se musí přimíchávat do paliva, aby bylo zajištěno mazání ložisek, která omývá aerosol ze směsi paliva a oleje.