leachim

Přehřívá se mi Jawa 175, motor jde ztuha, co s tím?

Zdravím, mám problém s Jawou 175/356.
Motorka jezdila krásně do doby, co mi bratr strčil do koncovek výfuku drátěnky, aby prej ztlumil zvuk-.- a od té doby to nejede, viz dále… Motor nechytá, když je studený, ani když je teplý, ale na roztlačení po chvilce chytne, ale jde hodně ztuha, musím držet půl plynu, aby mi motor nezdechnul a značně se zahřívá válec, nevím proč. Nevíte, co s tím může být? Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
mojitek

drátěnky vyndej a bratra kopni do zadku at ti takovou blbost už nedělá. Nemůžeš jen tak hrcprc ""tuňit" vejfuck :D .Motor potřebuje dejchat a tlumení vejfuku je laboratorní práce pro machry a ne pro „bratry“ 😉

Další odpovědi
gecco

A ty´s tam ty drátěnky nechal???
😁

lexx

protože se motor dusí těmi ucpávkami, máš správný mix benzín:olej ? na automaty u čerpadla není co spoléhat, lépe ručně do nádrže vyprázdnit silonovou šprcku vhodného mazadla a objemu podle doporučení výrobce mašiny

Klaproth

Vyšší odpor ve výfuku = zhoršené vyplachování spalovacího prostoru. Vyndej drátěnky.