ptal jsem se

Jak v Javascriptu vypsat sudá čísla od nuly po číslo „a“ pomocí příkazu „for“?

Cusky vsichni,
mam za ukol vypsat všechna sudá čísla od nuly po čísla a, která si uživatel zadá, a to včetně toho čísla. Vse jsem zkousel, ale marne.
Ucitel mi zadal, že to mam udelat pres „for“. Najde se tady nejaky clovek, ktery by mi poradil? (pouzivam Visual studio code, javascript). Dekuji

Odpovědi
Alesh

To už si upravíš podle potřeb, ne? 😉

let limit = prompt(„Zadej celé číslo větší než 0“);
for (let i = 0; i <= limit; i+=2) {
document.write(i + ", ");
}

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Kdybys měl daný seznam, nejrychlejší je filtrace:

let numbers = [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.13.14,…];

let evenNumbers = numbers.filter(fun­ction(item) {
return item % 2 === 0;
});