štamgast

Jasmínová rýže, proč neměla vůni po jasmínu??

V pátek jsem si koupil jasmínovou rýži. Těšil jsem se, až si ji dnes udělám. Ale místo voňavé rýže jsem měl rýži která chutnala jako klasická dlouhozrnná rýže. Žádná vůně jasmínu, žádná ořechová chuť jak se píše na internetu. Co jsem udělal špatně? Rýži jsem vařil v rýžovaru.

Nejlepší odpověď
annas

Také jsem ji koupila, rovněž mně nechutnala. . Tudíž jsem se vrátila k rýži natural nebo rýži parboiled čii basmati.

Zřejmě jste chybu neudělal. Pro zajímavost vkládám odkaz na její přípravu, dělám jitak běžně, . ale nevařím ve speciálním hrnci.

Každý má jinou chuť.

http://www.vi­etfoodfriends­.cz/2011/11/jak-uvarit-jasminovou-ryzi.html

Další odpovědi
Questman

Asi jste koupil nekvalitní rýži.
Ale až jednou koupíte tu správnou, tak se nelekněte prvního dojmu :D Vážně, hodně lidem na poprvé smrdí (mě osobně ne) ale postupně vám zachutná.
Bohužel si teď nevzpomenu, od jaké firmy rýži kupujeme my ale myslím, že to je firma Lotus.