marťa382

Jaromír Nohavica – Pane prezidente. Komu je ta písnička určená?

http://www.you­tube.com/watch?v=hyc0cZI­Z_Z8 Jak si tak čtu ty komentáře pod tím videem, tak vůbec nevím.Myslíte, že je to pro Václava Klause nebo Havla? A je to výsměch?
Doplňuji:
Děda Louda: To vím,že posluchačům, ale já jsem spíš myslela, jak to pan Nohavica myslel.

Nejlepší odpověď
Drap

Znovu si pusť tu písničku, v nápise je psáno Václav Havel – Pane prezidente. Tak pro koho asi je ?

Další odpovědi
Lucijej

Já bych řekla, že je to myšleno obecně pro hlavu státu.
Doplňuji:
A jestli to chceš konkrétně, tak zjisti, kdy tu písničku složil, případně vydal a uvidíš, kdo byl v té době v čele státu ;o)

Děda Louda

Posluchačům.
Doplňuji:
Autor popisuje naivní představy o řešení situace z pohledu prosťáčka. Leč ukazuje se, že starosti bezvýznamného, ač ukřivděného jedince, mají pramalou šanci nápravy, a naděje v lepší příští se opět propadá do zklamání a věčného a bezvýchodného stereotypu.

mojitek

Jo,je to myšleno na Havla. Ale je to síla když estébáckej bezpáteřní práskač jako je Nohavica zpívá písničky o právu ,o ukřivdění atd. Ale lidem to asi nevadí..