Nikča

Japonec, který padesát let po válce nevěděl, že skončila

Dnes jsme se ve škole bavili o tom jak za druhé světové války proti sobě bojovala Amerika a Japonsko. Japonci bojovali o každý sebemenší ostrůvek a na jednom z takových ostrovů se prý ukrýval muž, který netušil, že válka skončila. Chtěla jsem si najít nějaké další informace, ale nějak nemůžu žádné „vygooglit“. Děkuji za pomoc :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

toto je podobné

VZPOMÍNKY NA VÁLKU

Skoro nic nesvědčí o tom, že nejsevernější ostrov Moluk Morotai byl ke konci druhé světové války na pár týdnů v centru světové pozornosti. Vždyť odtud americký generál MacArthur řídil na podzim 1944 invazi proti Japoncům na Filipínách. Příroda zničená válkou se vzpamatovala rychle. Mola jsou rozvalená, pontony si dávno vzalo moře a zpracovalo je po svém. Jen pár turistických podivínů a vzpomínkové návštěvy veteránů probouzejí hlavní ostrovní vesnici Darubu. Však právě váleční veteráni jednoho dne hluboko v džungli objevili sklad, po 28 let věrně hlídaný japonským vojákem Nakamurou, který netušil, že válka skončila. Přežil útok Američanů, dokázal přežít v džungli, ale návrat do civilizace nepřežil. Zemřel tři roky poté, co ho našli

Zdroj: http://www.in­donesia-cruises.net/clan­ky/maluku/

Další odpovědi
Elk

Kdysi jsem o tom četl knížku. Jmenovalo se to Moje třicetiletá válka a skutečně byl na filipínském ostrově cca 30 let a musel ho odvolat z akce ten samý generál, který ho tam poslal, i když už byl dávno v důchodu.
Jmenoval se Hiró Onoda. Jinak moc pěkná knížka.
http://www.spec­naz.cz/bojove-prirucky-knihy-manualy-recenze/hiro-onoda-nejdelsi-zaskodnicky-boj/