Akri014

Jaký máte názor na Jana Palacha?

Jan Palach…

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Všude ho vychvalujou a teď se díky němu lidé upalujou. Jaký na nej mate názor?

Nejlepší odpověď
elkon

Palach byl bez pochyby psychicky nemocný člověk, který měl vyhledat psychiatra. Zdravého vyrovnaného člověka nikdy nenapadne sebepoškozování, které navíc k ničemu nepomůže a nic to nezmění. Vyznamenání by měl dostat člověk, který si to zaslouží.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… všeho moc škodí a i šunka se přejí …

annas

Přečtěte si další názory, otázka se opakuje již asi 20×.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jan%20Pa­lach

Jen pozor na spojení „díky němu“ – myslíte, že s jeho pomocí ho mnozí následovali a děkovali mu za to?

Řekla bych, že možná další ovlivnil. Palachův čin byl čin sebeobětování, udělal to, co cítil.

led

Naivní, kdo věří, neznajíc, ne dnešní tvrzení politiků a médií, že to udělal jenom jako protest. Palach byl ovlivněn tehdejší politickou scénou a udělat to, k čemu ho dohnala jeho rozpolcenost. Jak píše annas „udělal to, co cítil“ a svým činem, díky médiím, mnohé následovníky ovlivnil. Ale bojovat proti zlu je možné taky jinými prostředky, nejen vlastní smrtí… Aby člověk mohl bojovat, ale musí žít. Žít navzdory nepříznivým okolnostem. Jenom bojem může zvítězit. A když spácha sebevraždu svůj boj vopřed vzdává.
Palach nebyl voják, který svým tělem zakryl smrtící kulky, aby umožnil tak svým spolubojovníkům nastoupit do vítězného boje. Jeho smrt stala symbolem odporu, pro mnohé, ale taky pro mnohé symbolem utěku z bojiště. Jak pravili husité „nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme“. Na to, podle mého názoru současníka těchto události, Palach zapoměl.
A teď se na mne vrhněte! Budu stát na svém místě pevně „Neustoupím. Zpátky ni krok!“

autacek

Před 20 lety byl svět ještě normální, dnes si nedovolí jít proti názorovému proudu veřejně nikdo.

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/pravda-o-palachovi.A_990121_09­5333_glosovani_pez

zjentek

Mně se zdá, že ten člověk se v životě spálil. Rozhodně není sám, kdo si popálil prsty, nicméně mnou bude vždy považován za někoho, kdo se v životě spálil až příliš!

hapiky

Každý normální a soudný člověk ví, že to byl hrdinský čin, který měl opět vyburcovat lidské svědomí k boji proti okupantům SSSR.
Bohužel jsou tady takoví, kteří se nepřestanou snažit o to, aby vše vypadalo jinak, zpochybnit jeho odkaz apod. Když se jim to nedaří, tak budou ty, kteří se nenechají zmanipulovat hanit tvrzením, že nejsou normální a nedovolí či neodváží se jít proti proudu.
Dnes si může každý dělat co chce a mít svůj názor. To, že není v souladu s demagogy, kteří účelově jen prudí, či slouží jiným mocnostem je jen dobře.
Současné pohledy na dnešní dobu se mohou různit, to je normální a demokratické, ale historie je jen jedna a nemůže a nesmí být překrucována jen proto, že se to někomu zlíbí.

Mp2

Mluvil jsi někdy s někym, kdo se pokusil sám sebe zabít a nepovedlo se mu to ?
Ten člověk nebyl s necim spokojeny a nemohl fungovat ať u to byl režim… Zkrátka byl v životni sltuaci, kterou nedokazal jentak přejít. Nemohl se.na to dívat a tak zkrátka konal.

Buďto se zabil a neštěkl po nem ani pes.. Nebo třeba skočil pod vlak, aby o tom někdo věděl.. Nebo na nejakem verejnem miste..

Všichni tihle lidi maji neco spolecne… Zkjsili se zabit, protoze uz nevedeli, jak dál..
Pokud se pokusili zabit a přežili… Budto se o to hned pokusili znovu…
Nebo našli něco, co je donutilo to už znovu neudělat.

Já tohle dřiv nechapal a řikal sem si.. Kdo se chce zabit je roste debil..
Až potkáš někoho, kdo se o to pokusil a jen tak tak přežil a vysvětlí ti, proč to udélal a proč se o to nepokusil znovu tak to pochopis taky

Kryšpín

Měl iluze, že národ se bude vzpouzet, jeho kamarád S. Hamr mimo jiné má názor, na Palacha měl negativní také dopad, když soudruh Dubček diskutoval s občany přijeli Sovětští oficíři a soudruh se k nim srdečně hlásil. Zdroj Centrum.cz
Příznivci soudruha Dubčeka zachovejte klid, tento soudruh podepsal přítomnost okupačních vojsk a tím uzemnil nadšení národa, včetně situace která se mohla vyvíjet trochu jinak a o rok později podepsal věrně s Husákovci pendrek-zákon.