Posspi

Jak napsat „známější“ osobě?

Zdravím......jak napsat známější osobě (z Česka)?? Je mi teprve 14 a tomu člověku 26, ale i když je mezi námi 12 let rozdíl, nevím, co napsat. Nechci být vtěrný a nechci, aby to vyznělo tak, že jsem z toho člověka úplně udělaný, prostě taková ta „obliba“. Jde o to, že říkal, že kdyby chtěl někdo jeho autogram, tak mu má napsat na FB, ale já ho chci v tom chatu i pochválit za to, co dělá. Délka by měla být tak akorát,abych tam neměl 4× – JSTE VÁŽNĚ DOBRÝ, 5× – MYSLÍM SI, ŽE JSTE VELICE TALENTOVANÝ, atd. Děkuji předem,opravdu bych ten autogram chtěl :D

Nejlepší odpověď
ivzez

Přestože ti je teprve 14 let a nemáš (téměř) žádné zkušenosti,
něco už bys vědět měl. Psát dopisy ses pravděpodobně učil ve škole,
takže nějaké základní věci znáš.

Dopis začni oslovením, za ním napiš čárku
a další odstavec začni malým písmenem.
Dopis by měl být zdvořilý, doporučuji psát zájmena
Vy, Váš, Vám,… s velkým počátečním písmenem.

Potom vlastní text (jeden až dva odstavce)
a nakonec rozloučení a podpis.

Text musíš napsat sám, nehledat rady od cizích.
Jinak by to nebyl tvůj dopis.

A nezapomeň na to, že i „známější“ osobnost
je „jenom“ člověk, Nijak mu nepochlebuj! Toho
si dost užije od „fanoušků“.