Makina

Jan Fišer prezidentem?

Proč má zrovna tento člověk takovou podporu u občanů? Čím si je tolik získal…vždyť za období, kdy byl v dočasné vládě vlastně vůbec nic neudělal, tak podle čeho lidé soudí, že je nejlepší?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

a ja myslim, ze prave to, ze v docasne vlade nic neudelal, je to nejlepsi, co mohl udelat

pokud nepocitam to, ze v docasne vlade by spravne ani nemel nic moc co pozmenovat, tak paradoxne podle meho vedl nasi zem daleko lepe, nez kdokoli predtim a potom

Další odpovědi
anonym

Lidé jsou znechuceni politiky, takže právě úřednická, tedy apolitická vláda, převážně z odborníků, vyvolala nejméně záporných emocí.
Také se říká, kdo nic nedělá – nic nezkazí.
Během jeho vlády alespoň dočasně utichly nechutné tahanice mezi koalicí a opozicí.
Zásadní rozhodnutí stejně musel ponechat na regulérní vládu, takže si nezavdal a také o něm není známo, že by se namočil v nějaké korupční kauze. Přišel z ČSÚ jako statistik, kde se problémy řeší věcně a bez tlaků lobby.
Dnes je ve prestižní mezinárodní funkci, což mu též přidalo na renomé.
A jak se zmiňuje venkovan, média mají značný vliv. Málokdo si uvědomuje, že mediální průmysl má roční obrat 65 miliard Kč, což je stejně jako veškeré ocelářské odvětví v celé ČR.

venkovan

Lidi neumí mezi sebou najít schopné lidi a podléhají tlaku médií. Pokud si média usmyslí, že prezidentem bude Pepek Vyskoč z Putimi, tak nás tak zpracují, že ho zvolíme.
Fišer podle mne jednal dost přímě. Tedy když mluvil. Nemotal vše do nesmyslů jako mnozí politici. Nicméně, ne vždy dodržel co slíbil.
Není to můj favorit – respektive počkám co se ještě vyklube.

suaeda

Jan Fišer prezidentem? Proč ne. Na rozdíl od většiny politiků mluvil a jednal stručně a k věci. Bez nic neříkajícího balastu. Jeho vystupování na veřejnosti bylo na úrovni. Když už nic jiného tak by si domu určitě nevozil psací pera, která by potom mohl „obdivovat“ celý svět.

Reuef

Podle me je porad lepsi kandidat Fiser nez treba takovy Okamura nebo pan ekonomicky emigrant Svejnar…ale nejradsi bych videl v tomto uradu Milose Zemana – je to takovy typicky Cech, v politice si uz svoje ambice odbyl a hlavne verim ze by podobne jako Klaus hajil nasi zem cehoz si u Okamury a Svejnara vubec nejsem jistej…

jmhad

Jak říkají i jiní-mluvil otevřeně,na rovinu a skoro nepoužíval dvojsmyslný slovní politiků. A také ctil filosofickou kategorii „jednota slov a činů“,kdy jiní ani nechápou její význam. Viz třeba projev v prosinci 89 a následné jednání.

anonym

Jan Fišer? Kdo to je?

zl@tk@

Hlavně ne Schwarzenberg !!!