pavetka

James Langeova teorie emocí – leží v propadlišti dějin nebo s ní moderní věda počítá?

Nejlepší odpověď
arygnoc

historický relikt vyvrátený už v roku 1927.
dnes nahradený thalamickou teóriou emócií (na tvorbe, prežívaní a vyjadrovaní emócií sa podieľajú štruktúry kmeňové, limbický systém, bazálne gangliá a mozgová kôra).

;-Q

Další odpovědi
marci1

Věda už asi ne, ale něco na ní asi také bude. Zkuste se např. usmát na sebe do zrcadla a uvidíte, že se budete cítit lépe a příjemně. Je také pravdou, že pokud se budete cítit dobře, budete se více usmívat. 🙂