dust8

Jakými způsoby se lije pivo do skleničky či půllitru, aby co nejméně pěnilo?

Povídá se, že po skle, ale je to pravda? Záleží i na úhlu a rychlosti nalévání?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, po skle, ale sklenice se musí naklonit (takže ano, záleží na úhlu. I na rychlosti – lépe pomalu). Ovšem to jen tehdy, je-li vychlazené. Teplý pivo ti vypění po otevření vždy, proti tomu nic nepomůže. Pozor také na prudkou změnu teplot (pění více i tehdy, když ho otevřeš po vytažení z mrazáku).

Další odpovědi
Disraeli

Ano, po skle, sklenka šikmo, leje se pomaleji (nebo ne, jak kdo). MĚLO by se to tak lít, ale já pěnu rád, takže to někdy liju přímo.