Jakými způsoby se dá dostat zanešená špína zpod nehtů, aniž by se ostříhali, protože třeba ještě nejsou příliš velké?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejlíp kartáčkem a mýdlem. Taky je to vedlejší efekt při vytírání podlahy hadrem, nebo při mytí nádobí.

Další odpovědi
Klaproth

Dá se tomu částečně předejít, když si před špinavou prací nabereš za nehty mýdlo. Mýdlo tam špínu nepustí a jde potom snadno vymýt (starý tiskařský trik).

yuko

Drive jsem se na zahrade rada hrabala v hline – myslim tim plela, ale bez rukavic. Ale ty nehty potom, ajaj. Stacilo vzit lavor s vodou a s mydlem Jelen rucne preprat drobne pradlo. A rucicky byly zase hezky ciste. Ted ctu dobro radu, nabrat mydlo za nehty. Kdybych to tenkrat vedela, mohl prat nekdo jiny 🙂

zjentek

Asi by ti pomohlo napsat, co to za „špínu“. Barva? Mejkap milenky? Psí hovínko?
Zvol vhodný odstraňovač nečistot.
Př: hydroxid sodný tady není řešením.

Dochy

Jakožto pro exematika je pro mně rada s mýdlem k ničemu. Ale zajímavej tip, nenapadlo by mně to. Jo ale… úmyslně si něco rvát za nehty? Připadá mi to ajko poměrně nepříjemnej způsob trávení času i když se to povede neúmyslně při práci. Dělat to úmyslně???

Klaproth

Lepší je tam mít mejdlo, než tiskařskou čerň…