dust8

Jakými všemi triky jde co nejvíce minimalizovat namáhání očí u dlouhodobého sezení u LCD?

Přišel jsem na tyto.

  • dostatečné podsvětleni za monitorem večer
  • dostatečné světlo v pokoji ve dne
  • aplikace f.lux jenž reguluje podsvětlení dle denní doby
  • dostatečně velké UI respektive interface, aby byla velká písmena a nemuselo se zaostřovat
  • dívat se z větší dálky
  • dostatečně pít
  • často mrkat
  • semtam koukat i mimo LCD

Jaké další triky znáte?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlepší trik je vypnout monitor

Další odpovědi
Kelt

S nějakými triky jdi někam. Oko je přizpůsobeno uvolněnému pohledu do dálky, není strnulé, protože oční svaly jsou uvolněné. Když se díváš na předmět, který je blízko a je nehybný, dochází k namáhání očních svalů, čočky a podobně. Takže si potřebuješ odpočinout a uvolnit svaly. Je dobrá relaxace, palming a podobně. Jsou o tom speciální knihy. Ale lepší je tomu předcházet, než odstraňovat následky.

mosoj

Lutein a extrakt z borůvek. Sniž intensitu podsvícení a kontrast. Nic nepřehánět.
Můžeš i vitamin A, ale ve formě karotenu ( nepředávkuješ se!).