LubosHa

Jakými šrouby přidělat kovovou skříňku zvenku k baráku?

Nejlepší odpověď
anonym

Je zajímavé, že dosavadní rádci radí – a nevědí:

  1. o jakou jde krabici (hmotnost a rozměry)
  2. šrouby budou uvnitř či vně
  3. o jakou jde fasádu (ne/zateplenou a čím a v jaké vrstvě)
  4. o jakou jde zeď (beton, cihla, cihelné bloky, plynosilikát, dřevostavba a jaká)

Takže to, prosím tě, upřesni.
😉

Další odpovědi
PlayStationa

Co třeba přímo šrouby do fasády? Např. něco takového http://www.akros­.cz/fasadove-srouby/srouby/ne­rezovy-spojovaci-material/kat/

Jsemtady

Mno prodavaji uz takove srouby s hmozdinkou co se zvetsi kdyz se zasroubuje .. vyvrtat a pak to tam dat ..

rigormortis

No na turbošrouby (Playstation a šrouby do fasády) potřebuješ přesné vrtání…jakmile ti trošku ujede vrták tak to nedrží a ty šrouby se zvětšovací hlavou? Bývají narážecí (do díry dáš hmoždinku, kladivem klepneš a přišroubuješ), ale teda nevím jestli je možné je sehnat ne v celém balení.
Rozpěrné hmoždinky jsou do sádrokartonu.
Zkus chemickou cestu: silikon na beton atd.
Nebo normální 10 hmoždinky (potřeba vidiáku a vrtačky s příklepem).
Jinak samořezné šrouby do zdiva asi neexistují.

ladaadal

Hlavně pozinkované. Jinak dvar, druh, velikost či délka závisí na tom, co píše Mowla.

elektrikář

Dají se použít nerez a eloxované šrouby do hmoždinek
Doplňuji:
Jde také použít chemická kotva od Hilty Do vyvrtané díry se natlačí chemická pasta a do ní zašroubuje šroub.Hmota smícháním v plnicí jehle v několika minutách ztuhne.