jjj123456789

Jakými otázkami dostat do rozpaků svědky Jehovovy?

Nejlepší odpověď
nnn1

Na otázky jako např. Co je smysl života? Může za naše utrpení Bůh? či Co je Boží království? (o kterém se mluví v Otčenáši) odpovědi za pomoci Bible dají – i kdyby až při další návštěvě, aby si připravili verše z Bible. Na otázku, na kterou se dá najít odpověď v Bibli je nejspíš nerozhodíte.

Na zmiňované otázky najdete odpovědi na jejich stránkách: http://www.jw­.org/cs/co-rika-bible/otazky/

Do rozpaků je asi přivedete maximálně tak otázkou, kterou zmiňoval Jugar (zda si dají pokrm obsahující krev). Nic jiného mě nenapadá.

Další odpovědi
Kotja

Ukázat legitimaci dárce krve a zeptat se:„To jsem prašivý?“

Roman71

Jednou jsme se s kolegyní při poslechu zpráv z rádia v práci bavili o tom, jak se církve handrkují o majetek z restitucí. Během našeho rozhovoru se ve dveřích objevil ředitel firmy a ptal se, čem se bavíme a proč. Vysvětlil jsem mu to.

Také jsem mu nejspíš řekl něco, čím jsem ho zjevně přivedl do rozpaků a to, že jsem jedním ze svědků Jehovových, kteří z restitucí nezískají nic jen proto, že nežádají od státu příspěvky na platy „duchovních“. Jsme totiž na státní kase absolutně nezávislí, vše si hradíme z dobrovolných darů.
Nevěděl co na to říct, že má ve firmě někoho takového.
Nakonec si mne sám otestoval..

Podíval se mi do očí, opřel se o stůl a zeptal se mne:
„Co teda podle tebe bylo dřív, když seš tak chytrej, slepice nebo vejce?“
Odpověděl jsem mu:
„Tím si dodnes láme hlavu spousta zastánců evoluční teorie.
Já v tom mám jasno. Slepice byla stvořena tak, aby dokázala snášet vejce.
Takže vejce bylo až po slepici.“
Následovala další otázka:
„A kdo to tomu vašemu Bohu řekl, že to má takhle udělat?“
A já na to: „Nikdo, vymyslel to všechno sám.“
..ředitel se otočil a odešel. Na další otázky už zjevně neměl náladu.

Jestli máte nějaké otázky vy, můžete mi napsat zprávu, rád vám odpovím :)

Kelt

Je zbytečné se s nimi bavit. Když jsou dva tak s jedním mluvím, ale druhý si může připravit obranu a argumenty. Zkoušel jsem s nimi mluvit, že nemám zájem a pořád se mne ptal proč. Je třeba umět říci ne. Existují nějaké filmy, kde se o SJ píše, mluví, tak je třeba toto použít s tím, že se ti to nelíbí. Pokud nechceš konfilkt, tak ho nevyhledávej a nebo jim na všechno přikyvuj.

setapouch

Např. se zeptej, proč jsi takový buran, že chceš druhé přivádět do rozpaků.

Nazdar Bazar

Po kolika máte ty bony.

McArthur

Když se s nimi nechceš bavit, tak jim to stačí říct. Pokud si Tě zapamatují, tak Tě ti stejní znovu neosloví. Ber to tak, že nedělají nic špatného, pouze komunikují. Dělají tedy to, co mnozí z nás už dávno zapomněli nebo se omezili jen na psaní v diskuzích a ve fórech.

RyuzakiKate

Přítel je v šermířské skupině a jejich vedoucí si pozval domů Jehovisty a svolal i lidi ze skupiny – pro pobavení. Tak jim řekli, že bibli má doma přece každý a přítel odpověděl „To toaleťák taky…“ :)
Jinak u nich to asi nemá cenu, totál ignor anebo si vzít Strážnou věž a pak ji po cestě hodit do popelnice ;)

anonym

Dáte si tmavou tlačenku nebo jelítko?

suaeda

Nemá cenu se snažit o rozmluvu na téma víry. Slušně se vymluvit, že nemám zájem. Vím, že mají svoji řeč naučenou nazpaměť. Rovněž otázky i odpovědi mají dopředu připraveny. Na jiné téma, které se netýká jejich náboženského přesvědčení se s nimi normálně bavím.

Nerevarin

Třeba otázkou kde slavili Silvestra.

anonym

Jsem zabil fotra nebo co? (myšleno biblicky).

rigormortis

Půjdete dál? Vaše víra mě velmi zaujala, ještě nikdy jsem o ní neslyšel, chci o ní vědět všechno.