Fly

Jakým způsobem zobrazují čas atomové hodiny?

Dobrý den, nevíte jakým způsem zobrazují čas atomové hodiny? Nemůžu to nikde najít. Děkuji!

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Mají je v národním technickém muzeu, tak se na ně můžete někdy zajít podívat. Ty, co tam mají, vypadají velikostí jako menší video. Jsou to nějaké plošné spoje a asi i něco víc v obalu z plexiskla. Nachází se tam displej, myslím, že to mělo formát HH:MM:SS, nebo tam byly i setiny sekund.

Pro představu pridávám obrázek. http://www.ti­mebooth.com/i­mages/atomic-clock.gif

Možná jsou i takové, co ukazují i datum apod. To už je ale takový údaj, co není třeba měřit s tak malou odchylkou.