kurec

Jakým způsobem získávají státní učitelé výplaty?

Ziskávají ho způsobem: kolik hodit odučeno za měsíc tolik peněz nebo je jedno kolik hodit odučitili dostávají předem stanovenou částku za měsíc?

Odpovědi
da ny

Na takto položenou otázku se nabízí odpověď: „Chodí jim na účet“. ;)

Všude se obvykle platí podle výše úvazku. Za to je základní plat a další příplatky.
Plat může být několika složkový (základní + osobní ohodnocení, odměna, riziko atp.)
Z toho vyplývá počet odučených hodin u učitelů, případný nadúvazek („přesčas“),
hodiny na víc po dohodě/podle potřeb zaměstnavatele. Příprava, dozor, tedy čas pracovní doby na pracovičti.