Kryšpín

Jakým způsobem zatěžují e-maily planetu emisemi?

Pokud by každý britský uživatel moderních technologií snížil o jedem e-mail denně, tak se sníží emise o 16 tisíc tun denně. Jako zbytečnost se uvádí snížit poděkování, rozesílání různých blafů a pod.
Tolik článek z listu The Guardian.

Nejlepší odpověď
Drap

K zaslání každého mailu je třeba určité množství energie a ta se musí někde, nějak vyrobit.

Další odpovědi
Edison

Doplním Drapa: Ta energie je prezentovaná spotřebovaným strojovým časem.

Ametyst

To je typická taktika mocných, navalit vinu na poslední daňové poplatníky, za to, že užívají moderní technologie a žijí v civilizaci. Přitom Big Business z toho má největší profit, vyhýbá se globálně placení daní, ale my ostatní máme platit. Ti nám ještě osolí používání vody a elektřiny.