annas

Jakým způsobem vzniklo dne 20. 11. 1873 hlavní město Maďarska?

Znáte některé památky v tomto městě?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Čítá přes dva miliony obyvatel a vzniklo roku 1873 sloučením tří do té doby samostatných částí – Budína, Starého Budína a Pešti. Pravému, budínskému břehu dominuje vrch Gellert se sochou Svobody a také vrch Várhegy s královským palácem, zatímco nejnápadnější stavbou levého, pešťského břehu je budova parlamentu. Lidé jezdí do Budapeště za cikánskou hudbou, pikantními jídly, čardášem či tokajským vínem. Město je ale také slavné díky svým lázním a termálním pramenům, kterých se zde vyskytuje celkem 123, což z Budapeště dělá největší evropské lázeňské město

je dobré navštívit Synagogu a židovské muzeum a Národní muzeum

http://dadzic­.blog.cz/