bábovka

jakým způsobem vyhledá notář přímého pozůstalého

syn má trvalý pobyt na obecním úřadě má stálé zaměstnání může být kontakt notářem vyhledán dle adresy zaměstnání děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Notář musí použít všechny možné způsoby k vyhledání dědiců

Další odpovědi
Fidel

Notář zjistí

  1. je li závěť v centrální evidenci závětí
  2. není -li – existuje-li doma "v šuplíku
  3. dědění ze zákona

Kontaktování dědiců

  1. obešle dědice známé
  2. centrální evidence obyvatel + matrika
  3. pokud se dědic objeví do 2 let (?) a dědictví bylo již rozděleno, dojde k novému jednání a novému rozložení majetku

Pokud jste na malém městě, kde žil i nebožtík, můžete zkusit obvolat místní notáře a poptat se.
Notáře určí vždy okresní soud v místě trvalého bydliště zůstavitele (mrtvého) – tam se můžete poptat rovněž.