Neonka

Jakým způsobem vyčistit od usazenin skleněnou velmi úzkou vázu ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Jestli je to od usazenin vápna z vody tak to čistím octem se solí a hrubším pískem,uzavřu a pak protřepavám.

Další odpovědi
jmhad

já bych zkoušel opakovaně teplý roztok sody nebo i louhu /pozor při manipulaci/ a nechat usazeniny rozpustit

irij

Kyselinou chromsírovou, čistím tak demižony , nemá soupeře.

Pantata

Kyselina fluorovodíková HF-jediná umí rozkousat sklo-takže tím určitě.Jen se nedá normálně sehnat