zjentek

Jakým způsobem vlastně vydělává masivně šířený spam formou přeposílání skrze e-maily? Nebo koluje „za darmo“?

Já to nechápu. Tak například mně přišla zpráva od známé, která v předmětu hlásí: Odstranit pařez…nááádhera!!!
…A v samotným mejlu je přiložen odkaz na YT video někde asi z Ameriky>> https://www.y­outube.com/em­bed/2a1QISYNGHs?rel=0
A to samozřejmě není ojedinělý případ, jen příklad, děkuji. (;

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tohle není spam, POKUD ti to opravdu poslala známá. Lidé si běžně posílají odkazy na videa, která je zaujmou, přijdou jim vtipná nebo tak něco. Nebo fotky mimí, čoklíků a vůbec hovadin. Přijde jim, že tě to asi bude zajímat. A na FB třeba dáš lajk. ;) :D

Každopádně pokud by ti to poslal někdo neznámý, bylo by to jiné kafčo. Účelem takového odkazu by bylo SHLÉDNUTÍ videa na YT a potažmo spojené reklamy. Pokud máš opravdu hodně shlédnutí, tak ti YT za tvá videa může i platit. Jestli jde o statisíce shlédnutí, tak už může jít i o zajímavou částku (záleží na regionu). Ostatně tohle je důvod, proč youtubeři svá dílka vyrábí, dávno pryč je doba, kdy se chtěli jen pochlubit. Bohužel kvantita natolik zválcovala kvalitu, že téměř na všechna videa je škoda času koukat. ;) :)