annas

Jakým způsobem trénujete svůj mozek? Na dnešní neděli totiž připadá Den mozku, který je připomínán od roku 1998.

Slyšeli jste o tomto Dni? K čemu je asi dobrý?

Nejlepší odpověď
fcoop

To je to – k čemu je asi dobrý…
Občas těm výročím moc nerozumím,např.- 21.06.2005

Mezinárodní den trpaslíků

Světový den koktejlu

Mezinárodní den UFO

atd.

Další odpovědi
www

Ano, slyšel. Dobrý je asi jen k tomu, aby si lidé zase uvědomili cosi o zdraví. Jinak je dnes většina těch dní značně zprofanována.
Trénuji i teď neustálým studiem zájmových oblastí, i když o trénink mně primárně nejde 😉.

briketka10

http://www.bra­injogging.cz/hry

Sůwa sem nedávno poslala tyto bezvadné hry tak si vždy nějakou vyberu :o)
ale o tomto dni jsem neslyšela bohužel..

doufám, že mě zase ten soused nevypeče a nevypne, včera mi přerušil dodávku zas o půlnoci byl tak opilý, ale šla jsem za ním, aby mi ji zapnul zase jsem si stahovala film..

den mozku by se měl vztahovat na takovéto sousedy !!

Drap

Mozek trénuji nejvíce asi tím, že marně vzpomínám , co jsem asi tak dělal před hodinou.
K čemu je den dobrý ? Asi k připomenutí že nám všem narostl mozek. Jen ho musíme rozumně používat.
Pravdou ale je, že u některých jedinců se dost špatně pozná, zda vůbec nějaký mají.

anonym

Křížovky, sudoku, hlavolamy, trénink paměti na internetu (Happy neuron). Taky se snažím z hlavy počítat a kalkulačku brát do ruky, jen kvůli kontrole. Snažím se bojovat.
O Dni mozku jsem slyšela. K čemu asi slouží? K tomuto dni se pořádají většinou řady sympózií s tématem funkcí,nemocí,pro­cesů odehrávajících se v mozku aj., prostě ke všemu, co s mozkem souvisí.

anonym

Letos je přímo pro ČR o to aktuálnější, neboť v rámci „Evropského týdne mozku“. probíhají právě v Praze cykly přednášek a dalších doprovodných akcí, viz bližší odkaz:
(A chceš-li doplnit tuzemské aktuality, tak souběžně byl v neděli ve Veletržním paláci zahájen Týden Charty 77).

Zdroj: http://onemocneni-mozku-a-nervu.zdrave.cz/e­vropsky-den-mozku/?utm_sou­rce=rssport_13

led

Priznám sa, že to počujem (prepáčte, čítam) prvý raz.
Keďže aj cestovanie do práce považujem za stratu času, stále čítam a hľadám nové informácie, no a v práci sa zasa musím spoliehať na pamäť, bez nej by som svoju prácu nemohla robiť (ani šofer za jazdy nečíta manuál ovládania automobilu). Takže posilovňu mozgu nemusím využívať.

IK

Mrzí mne že jsem otázku nezaregistrovala dříve.
Trénuji vše co se dá. Sudoku, paměť a dost nerada ale snažím se podle knihy Rjúta Kawašima trénovat jednoduché počítání a čtení na hlas.
Píše že při těchto dvou aktivitách se mozek prokrvuje nejvíce.
Také jsem zjistila, že moji špatnou paměť udržuje rodinná nízká schopnost odbourávat vysoký Homocystein, který je pak neurotoxický. viz MUDr.Karel Erben
http://www.ka­relerben.cz/
Když beru vitamíny na snížení Homocysteinu (B12, B6, Kyselina listová) mám mnohem lepší výsledky při nižším úsilí.

Zdroj: http://www.bux­.cz/knihy/72573-trenink-mozku-zlepseni-za-60-dnu.html