Avatar uživatele
anonym

Jakým způsobem sušíte houby,když na to není vhodné počasí a není topná sezona?

Mikrovlnka určitě nepřipadá v úvahu,napadá mě sušička,ale to je zas plýtvání energií a každej jí nemá doma.
Děkuji za příspěvky.
Doplňuji:
Trouba je dobrá volba,ale když nosím obden plnej koš,tak s butanový bomby by za chvíli nezbylo ani kousek plynu.To raději zatopím a vše na plechách na radiátorech usuším.Dřevo je přeci jen levnější.
díky za názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, bolak, gagaga, Nazdar Bazar před 3508 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

v sušičce…a tak energeticky náročná není (taky ji nemám doma, ale mám si ji kde půjčit .-)
pak jsem je ještě sušila na sítku v troubě se zapnutým horkovzduchem na nejnižší teplotu…
nato, abych je věšela někde na vlasec, nebo je měla rozložené po domě na papírech nemám prostor…

Doplňuji:
to je právě to, proč se dost špatně odpovídá na dotazy tady, bez potřebných info…ty máš dřevo a propan…já mám na topení plyn a troubu elektrickou…takže každý má jiné priority…mimo jiné, já mám dnes v kanclu zapnutou klimu, protože je tu horko, tak si nějak nedokážu představit, že byxch měla pouštět kotel .-)…a když máš rodinný barák, to tam nemáš nějakou půdu, kde by se daly rozvěsit do průvanu?
a propó…to ty hřiby budeš prodávat, nebo proč jich nosíš plné koše…to opravdu stihneš spotřebovat v nějaké rozumné době?…my jsme byli na hřibech 3× a mám toho min na 2 roky…a doufám, že příští rok porostou další…nějak nechápu ten mamon…když je to zadarmo, tak si toho nasbírám na 100 let dopředu…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Houby suším pomocí rybářského vlasce.Nezabere to místo a houby se nelepí na papír.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Sušička je ´správně´…
Pokud vezmu v úvahu hodnotu sušených hub, je spotřebovaná energie nepodstatná.
😉
A jinak – rozložené na sítech, ´přinejhorším´ na papíře (plechy, bedýnky)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Na drátěném sušáku v letité elektrické troubě – na první stupeň a pootevřených dvířkách tak sušíme nejen houby, ale také švestky křížalky atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Letos bylo hub spousta, počasí sušení nepřálo, takže klasika:
Obyčejná el. trouba (s ventilací je ještě lepší), houby na plechy, pootevřená dvířka cca na 2 mm, teplota do 50st C a je vymalováno! 🙂
Energie je v takovém případě nepodstatná.
Zkušenost
Doplňuji:
Myslím cenu za energi !
Pokud chceš houby sušit bez jakékoliv energie v sychravém počasí, ani na niti ti pořádně nevyschnou !

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Sušičky maj kolem 200w, takže košík hub nasušíš za cca 10Kč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

TenKteryJe – to mne zaujalo – jak zabezpečíš, aby se ti houby nenalepily na sebe?
Nemáš foto?

před 3508 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Na vlasci to znám,ale když k tomu není teplo,tak houby se stejně neusuší,když je počasí na prd.

před 3508 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek