Jakým způsobem sušíte houby,když na to není vhodné počasí a není topná sezona?

Mikrovlnka určitě nepřipadá v úvahu,napadá mě sušička,ale to je zas plýtvání energií a každej jí nemá doma.
Děkuji za příspěvky.
Doplňuji:
Trouba je dobrá volba,ale když nosím obden plnej koš,tak s butanový bomby by za chvíli nezbylo ani kousek plynu.To raději zatopím a vše na plechách na radiátorech usuším.Dřevo je přeci jen levnější.
díky za názory.

Nejlepší odpověď
Funna

v sušičce…a tak energeticky náročná není (taky ji nemám doma, ale mám si ji kde půjčit .-)
pak jsem je ještě sušila na sítku v troubě se zapnutým horkovzduchem na nejnižší teplotu…
nato, abych je věšela někde na vlasec, nebo je měla rozložené po domě na papírech nemám prostor…

Doplňuji:
to je právě to, proč se dost špatně odpovídá na dotazy tady, bez potřebných info…ty máš dřevo a propan…já mám na topení plyn a troubu elektrickou…takže každý má jiné priority…mimo jiné, já mám dnes v kanclu zapnutou klimu, protože je tu horko, tak si nějak nedokážu představit, že byxch měla pouštět kotel .-)…a když máš rodinný barák, to tam nemáš nějakou půdu, kde by se daly rozvěsit do průvanu?
a propó…to ty hřiby budeš prodávat, nebo proč jich nosíš plné koše…to opravdu stihneš spotřebovat v nějaké rozumné době?…my jsme byli na hřibech 3× a mám toho min na 2 roky…a doufám, že příští rok porostou další…nějak nechápu ten mamon…když je to zadarmo, tak si toho nasbírám na 100 let dopředu…

Další odpovědi
ten který je

Houby suším pomocí rybářského vlasce.Nezabere to místo a houby se nelepí na papír.

anonym

Sušička je ´správně´…
Pokud vezmu v úvahu hodnotu sušených hub, je spotřebovaná energie nepodstatná.
😉
A jinak – rozložené na sítech, ´přinejhorším´ na papíře (plechy, bedýnky)…

dudu

Na drátěném sušáku v letité elektrické troubě – na první stupeň a pootevřených dvířkách tak sušíme nejen houby, ale také švestky křížalky atd.

www

Letos bylo hub spousta, počasí sušení nepřálo, takže klasika:
Obyčejná el. trouba (s ventilací je ještě lepší), houby na plechy, pootevřená dvířka cca na 2 mm, teplota do 50st C a je vymalováno! 🙂
Energie je v takovém případě nepodstatná.
Zkušenost
Doplňuji:
Myslím cenu za energi !
Pokud chceš houby sušit bez jakékoliv energie v sychravém počasí, ani na niti ti pořádně nevyschnou !

bolak

Sušičky maj kolem 200w, takže košík hub nasušíš za cca 10Kč.

anonym

TenKteryJe – to mne zaujalo – jak zabezpečíš, aby se ti houby nenalepily na sebe?
Nemáš foto?

anonym

Na vlasci to znám,ale když k tomu není teplo,tak houby se stejně neusuší,když je počasí na prd.