honza12

Jakým způsobem si zaměstnavatel ověřuje oprávněnost nároku na slevu na dani?

Jakym zpusobem si zamestnavatel overuje opravnenost naroku na slevu na dani, deti, studujici, osoby ve spolecne domacnosti a tak? Je nejake centralni shromazdiste udaju treba na socialce nebo na bernaku, kde to musi vsechno perfektne sedet? Co se stane, kdyz to sedet nebude, treba zmena trvaleho bydliste nebo studium a prace deti? Myslim hlavne z hlediska datumu, kdyz bude v me praci zmena uvedena k jinemu dni nez na ostatnich mistech.
Doplňuji:
Asi to cele vyznelo jako ze chci nekoho podvest. Tech nasledku bych se prave nerad dozil. Jenze jak to mam napravit, hned ted, nebo az v danovem priznani za cely rok? Je to asi 1200,– ktere budu muset vratit (celkem za dva mesice, o ktera se ta data rozchazeji), nebo ktere se budou muset strhnout navic. Jen nechci, aby se nekdo ozval za rok, ze z toho je s penalemi uz x tisic.
Jeste bych dodal, ze ty nespravne vyplaty jsem samozrejme davno dostal. Soucasny stav je uz korektni, jen je ta zmena proste posunuta.

Nejlepší odpověď
mosoj

Za pravdivost údajů jste zodpovědný vy. Většinou se to dělá formou různých prohlášení, kde doslova podepisujete že jsou údaje pravdivé.
Jaké jsou následky poznáte až to praskne.

Doplňuji:
Udělat opravné přiznání k dani a přeplatek vrátit.

Další odpovědi
led

Pokiaľ ide o mesačné zrážky na daň vykonané zamestnávateľom zamestnancovi, ide vlastne o preddavok na daň. Zúčtovanie dane sa robí po skončení roku tj.za celé fiškálne obdobie a podávava sa v daňovom priznaní aj s prípadným doplatkom najneskôr do 31.3. priamo daňovníkom alebo zamestnávateľom. Za správnosť daňových dokladov zodpovedá daňovník.