Weroniq

jakým způsobem si Japonky zmenšovaly svá chodidla?

proč vlastně malé nohy a boty byly považovány za tak důležité, že se dívkám a ženám mrzačily chodidla? trvá to ještě někde dodnes?

Nejlepší odpověď
hanulka11

již v ranném věku se dávaly dívkám malé boty ,aby noha moc nerostla…chudinky musely hrozně trpět .....pak také měly nohy dost deformované , kosti se nemohly dobře vyvíjet

Další odpovědi
www

Jednoduše od mala chodidla rvou do stále menší obuvi a někde to trvá dodnes, ikdyž ,naštěstí pro ně, tento zvyk pomalu ustupuje.

venkovan

Na malé boty moc nevěřte to se víc traduje než je pravda – zavazovali jim skrčené prsty k chodidlu, takže z nohy časem vyrostlo „kopyto“.