Avatar uživatele
Stříbrný

Jakým způsobem se zateplují panelové domy?

Neptám se na používaný materiál. Zajímá mě, zda se při zateplování paneláků vrtají díry do obvodových zdí nebo se jen použitý materiál přilepuje na zeď?

Jen pro vysvětlení: po letošním celoobvodovém zateplení paneláku mám v bytě větší zimu, než vloni Může to být nekvalitně odvedenou prací? Zateplení zřejmě prováděli Ukrajinci.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Koukám že je tu spousta odborníků přes zateplovací práce že?
Především toto řeší projekt na základě průzkumu.A to jak stavby a jejího vyhodnocení z x faktorů-jedním z nich je právě počasí .I když u paneláků vzdy projekt požaduje dvojí kotvení-lepidlem nebo pěnou a současně s tím i přes PTH-tj navrtáním a kotvení plastovou talířovou hmoždinkou a současně s tím to nezávisí na rovinnosti fasády!!!
Zatím jsem se nepodílel na žádném panelovém domě a ani neviděl zateplení paneláku bez kotvení hmoždinkami-(většinou se tím i projektanti kryjí,že toto zaprojektují!!!!
Pusinko-to jestli vrtají díry úro hmoždinky nemá vliv na to,že je Vám zima.Řekl bych,že u Vás působí to,že si říkáte-je zatepleno,musím mít teplo ale ve skutečnosti topíte méně!!!Pokud by bylo provedeno, nejem UKáčky ,spíše bych řekl nekvalitně nemá vliv na to aby Vám nebylo zima-v případě nekvality by vznikly tepelné most a v jejich místě by se ve velké míře vyskytla plíseň,minimálně by byli mokré na rozdíl od ostaních míst.Prostě jestli nemáte tepelnou pohodu není to v zateplení ale jen a pouze ve Vás-sry ale je to tak,nejen na díky tomu že toto provádím ale i současně díky zkušenosti s bydlením v zatepleném panel.domě !! před zateplením ve 2+1 (cca60m2) jsem pouštěl topení (1 radiátor) na cca polovinu při cca venkovní teplotě od -5°c a pocitu chladu,nyní po zateplení až při poklesu venku na nějakých min.-15°c!!! A to jen na chvíli max tak 30 minut
Doplňuji:
Agneto nepište bludy-kolik jste viděla takto vyhořených paneláků?Zateplení vůbec nemá vliv na šíření požáru!!!!soudobý polysteren je nehořlavý a samozhášlivý! Od 70°c pak sublimuje a pokud je požár tak se taví a stéká !! Jiank ten dům v Ostravě či kde to bylo,nevyhořel díky zateplení ale díky tomu,že jej podpálil psychouš a hořel plyn z plynové přípojky!!!!JInak již nekolik let (asi 4? se z požárního hlediska nesmí používat a používá se minerální čedičová vata,tuším od 4 patra výše a vchody celé!!!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Obvykle se na paneláky nepoužívají zatloukací kotvy (nevrtají se díry), ale používá se kotvení lepené.
"vetší zima" - může mít několik příčin
a) snížení dodávek tepla (třeba zkrácení intervalů vytápění)
b) nižší teplota v sousedních bytech
c) nekvalitní zateplení (projekt i provedení)
...
Zejména na možnost a) bych se informoval u majitele / správce domu.
___
To, jestli konkrétní práci dělali Ukrajinci, považuju za nepodstatné...
;-)


Avatar uživatele
Zlatý

Nejčastější příčiny tepelné nepohody dle mých zkušeností jsou v našem městě dvě a sice:
- u dálkově vytápěných domů s vlastní regulační stanicí naši "dědkové-topiči" soutěží, který ušetřil více měrných jednotek. Přitom je nezajímá, že kvůli nízké teplotě média nedochází ke správné tepelné konverzi a je mařen efekt termoregulačních ventilů na radiátorech,
- vnitřní stěny domu nejsou tepelně izolovány, takže po zavedení poměrových měříčů tepla někteří "šetřílkové" podchlazuljí svůj byt a tím nepatřičně ovlivňují i teplotu v místnostech svých sousedů.
Doplňuji:
Pardon: nikoliv konverze nýbrž konvekce.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pusinko, přečtete si několikrát odpověď kapitána, jiné ani nečtěte. Páč to je tolika nesmyslů...jak o (ne)vrtání, ojni a podobně.
Na zateplení paneláku musí být projekt, schválení od hasičů,
Kotlit se musí, nikoliv kvůli váze polyše a omítky, ale kvůli sání větru. Na přenesení váhy by stačil jen kolíček, nikoliv talířek hmoždinky. Přestože jsem odporce hmoždinek na rodinných barákách, tak na paneléku být musí.

Určitě nesouvisí kotvení a ukrajinci s teplotou v bytě, že máte chladněji.
To je to samé, jako když řeknete, že v kabátě ušitém jinde je Vám zima větší, nežli kdyby ho ušili sousedi.

Co se týká nekvalitní práce, to se může stát, ale laik to nepozná. Pokud ano, tak to viděl i investor a nepřebral dílo.


Avatar uživatele

Mohou se jak vrtat díry přes polystyrén,tak jen desky lepit.
To záleží na rovnosti fasády.
https://www.youtube.com/…
https://www.youtube.com/…
https://www.youtube.com/…


Avatar uživatele
Zlatý

Jak odpovídají předešlí odpovídající, buď se používá zatloukací kotvení, nebo kotvení lepené. Velmi důležité je, jak je připevněno zateplení kolem oken. Pokud není provedeno opravdu bezvadně, okny do bytu fouká, v bytě je chladněji. :-)


Avatar uživatele
Stříbrný

ano zateplovací systémy se kotví do zdi,pokud to neudělali tak je to špatně.lepidlo to neudží. ono se sice zdá že polystyren nebo orsil je lehký,jenže ono lepidlo a pak fasádní hmota je těžká.může dojít k odpadnutí celé části.
Jinak co se týče zimy,nemusí to být špatně odvedenou prací,zjisti si jestli topení topí ta jak má. Taky tam mohli udělat tepelný mosty. Nicméně pokud si myslíš že tam je zima tak jdi za správcem baráku.
Je uplně jedno kdo to dělal,práci po nich musel převzít hlavní stavbyvedoucí, ten to musí zapsat do stavebního deníku.Navíc zateplovačka na takto velké budově nelze udělat za jeden den a po každé směně se dělá kontrola.
Doplňuji:
panelák by neměl vyhořet po plášti.protože ačkoli EPS je hořlavý což mimojiné dokazuje několik testů HZS ČR tak kolem oken a jiných prostupů,schodiš´t,vchodů atd.. se dává do určité plochy čedičová vata a ta je opravdu nehořlavá,při působením plamene max na povrchu zuhelnatí ale nehoří tudíž se požár nemůže šířit.


Avatar uživatele
Stříbrný

Někdy se zateplují taky tak, že když vznikne v nějakém dolním bytě požár, tak pak vyhoří celý panelák, což by se jinak nestalo :DDD

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1104
Zlatý mosoj 924
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 334
Zlatý Kepler 276
Zlatý Hlada 258
Zlatý marci1 254
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 238

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.