Complex

Jakým způsobem se vypisují šeky v ČR a jak vůbec tento systém funguje?

Je na to třeba nějaký specifický kus papíru s předepsanýma kolonkama?
Co se tam vypisuje a jak je to bezpečné či zneužitelné?

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou se vypisuje perem. Kolonky a údaje jsou tam stejné jako při každém jiném platebním příkazu. K tomu je nutný podpis. Každá banka na to má své formuláře šeků. Některé snad i akceptují napsaný šek na obyčejném papíře, pokud má všechny náležitosti.

Další odpovědi
aliendrone

Šekovou knížku jsem měl krátce někdy v 1. polovině devadesátých, už si to moc nepamatuji. Důležitý byl dobře vyvedený podpis (banka měla podpisový vzor), vyplnils údaje (jméno příjemce, částku atd.) odtrhnuls a… NIKDO (skoro) to nechtěl. (vyjma banky) Spíš to byla jen taková masírka „hele čum co mám“, než praktická věc. Dnes v době internetu a mobilního bankovnictví beznadějný přežitek. :)

jáára

Šek jsem viděl jen jednou u KB, jen se dopsala částka + slovy + podpis podle podle vzoru.