annas

Jakým způsobem se léčila bolest zubů? Má léčení nějaké dějiny?

Nejlepší odpověď
anonym

Brrr..!Naše zlatý vrtačky.

Zdroj: http://www.rev­prirody.cz/da­ta/1006/boles­t_zuby.htm

Další odpovědi
vagra

Je téměř jisté, že bolest zubů má delší historii, než lidství. Už i Sokrates kolem r. 376 př. Kr. předpokládal, že většina našich schopností se podstatně neliší od zvířecích a že některé ze základů boje se zubní bolestí mohl člověk odkoukat od zvířat. Tisíce let si prý člověk úmyslně při zubních bolestech pouštěl krev žilou,protože předpokládal, že nemoc i bolest koluje v krvi.
Ještě v době historické se po staletí dávala při bolesti zubů i projímadla.
Nebyly to ovšem jen samotné drogy, ale i ale i obklady, nahřívání, kloktání, nakuřování a jiné fyzikální procedury. Člověk si mohl i sám sobě vytrhnout zub, když byl dostatečně silný, zručný, a hlavně přemýšlivý.
Sibiřští Jakuti užívají k léčení bolestí zubů např. dotek zobáku datla, krev datla, vpravování prachu mumifikovaného datla do nosu a srkání ptačích vajec.
Opium má snad po konopí nejdelší dějiny v zubním léčitelství.Za­hánění zubní bolesti mohly přinášet i jiné lehké akutní otravy látkami, měnícími stav vědomí a vyvolávající zrakové, sluchové i jiné halucinace.Odedávna jsou v tomto ohledu vzpomínány zejména různé druhy hub.

Zdroj: zkráceno z-http://www.pa­ichl.cz/paichl/kni­hy/stomatologi­e.htm

venkovan

Na záněty zubů se umíralo, či záněty od zubů se přenesly na srdce, klouby apod. A stále neléčené záněty zubů ohrožují zdraví i současných generací. Popravdě když mne někdy zuby pořádně chytnou tak si umím představit jak je dřív lidi léčili. Naprosto přirozeně když mne ten zub hodně bolí, tak mám chuť na něj dát nějakou tyč, špalek a silně do něj praštit aby se ten zub vylomil. To si tělo samo říká, věřím, že to říkalo i před desetitisíci lety. Pravda já jdu k zubaři než ke kladivu, protože zubařka která má krásné oči ---