Jakým způsobem se konzervuje siláž a senáž?

Doplňuji:
Ano,siláž se konzervuje mléčném kvašením,ale senáž kysličníkem uhličitým.To je podstatný rozdíl!!!

Nejlepší odpověď
hanulka11

Něco jsem vám našla,jelikož je to dost obšírné píši odkaz

Zdroj: http://agro-fotky.blog.cz/0710/kon­zervace-pisnin

Další odpovědi
irij

Podstata věci je asi tato: Zkuste si naložit zelí. Senáž a siláž je vpodstatě to samé, akorát ta vůně… holt jiný materiál.

janek66

Je to konzervace za pomoci kyseliny mléčné bez přístupu vzduchu.Proto je nutné siláž,senáž řádně udusat!
Proto se kysané zelí šlape,aby se vytlačil vzduch.Za přístupu vzduchu by docházelo k hnilobným procesům.

Zdroj: Zdroj má hlava.