Lakymo

Jakým způsobem se kontrolují vysvědčení, která jsou nutná k výkonu práce, o níž se dotyčmý uchází?

Jakým způsobem se kontrolují vysvědčení, které je potřeba k práci o níž se ucházíte?

Myslím, že výuční list se nekontroluje s takovým úsilím než maturitní vysvědčení, jelikož výuční list má teď skoro každý (můj názor), ale zajímá mě jak se to ověřuje, jestli se jim vysvědčení nezdá, tak volají na školu nebo to dají někomu kdo v tom najde nějáké chyby? Mám kamaráda, který má jen základní školu a už přes 12let mu vychází to, že ho ještě nechytli (udělal si kopii výučního listu, co měl jeho bratr) Je to možná i tím, že mají stejné údaje? (příjmení a jméno-tím si nejsem jistý) ale to je asi blbost, tak by mě zajímalo čím to je, že ho ještě nechytli?

Nejlepší odpověď
Drap

Někde kontrolují pečlivě, někde vůbec. Nelze to určit nějak všeobecně.

Další odpovědi
Mp2

autacek

Na některé profese je třeba předepsaná kvalifikace, na jiné stačí, pokud dané ovládáš a žádný papír netřeba, v podnikání ti pak může dokonce stačit i odborný zástupce, který garantuje, že vše bude vykonáváno tak, jak je třeba.

Takovým hezkým příkladem může být národem milovaný lhář Rey Koranteng, dnes má i vysokou školu a již je vše zapomenuto.

https://www.bles­k.cz/clanek/ce­lebrity-ceske-celebrity/88811/rey-koranteng-33-lze-o-sve-maturite-proboha-proc.html