bolak

Jakým způsobem se dá jednoduše vytvořit tričko s nápisem?

Nejlepší odpověď
Drap

Použít barvu na textil, někdy dobře drží i jiné barvy. Na tričko napsat, nebo stříknout přes šablonu. Další možností je svěřit to profesionálům.

Další odpovědi
anonym

Použít přenosový papír (např. http://www.co­pycanshop.cz/in­dex.php/preno­sove-papiry-tmt-na-potisk ), něco vytisknout a na triko přenést.
Doplňuji:
Text/obrázek vytiskneš na laserové tiskárně (některé papíry jsou určeny pro ink, to ale moc nedoporučuju – přenesený inkoust-potisk dlouho nevydrží, rychle se ztrácí praním i ´odrolením´).
Pak na tkaninu zažehlíš – čím vyšší teplotou, tím lépe (takže vhodná jsou spíše 100% bavlněná trika).
Textilii pak můžeš prát, ale lépe na nižší teploty.
___
Pro ten konkrétní tisk je dobré zvýšit množství přenášeného toneru (vypnout různá ´úsporná´ nastavení, zvýšit saturaci – prostě co daná tiskárna umí).
Kvalitní bavlněné triko pak vydrží cca 2–5 praní bez valné ztráty kvality, pak už se výraznost potisku vytrácí (samozřejmě lépe praní snáší výrazné plošné potisky, než nějaký jemný motiv).
Pokud chceš potisk odstranit, je možné textilii vyprat na co nejvyšší teplotu, ale nikdy se mi nepovedlo tisk odstranit zcela.

mosoj

Jestli chceš aby to vydrželo pár praní , tak jedině namalovat. Ostatní vydrží jenom do prvního praní.