dnb

Jakým způsobem se čistí pramenitá voda, když teče ze země?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je třeba nechat udělat chemický a biologický rozbor. Pokud je nezávadné není třeba čistit. Pokud je závadná tak jako v čističkách. Chlorace atp.

Další odpovědi
arygnoc

pramenitá voda prechodom cez rôzne zeminy sa zbavuje mechanických nečistôt (najmä prechodom cez piesky) a biologického znečistenia (prechodom cez zeminy s vodou reagujúcimi kyslo alebo zásadito).

tento proces prechodu vody horninami/zeminami môže trvať roky, desaťročia, stáročia…
umelo je napodobňovaný v čističkách vody.

;-Q

Emefej

Záleží na typu znečištění. Základem je chemický a biologický rozbor, jak správně podotýká Mosoj. Ale můžeš dopadnou jako já, máme u chalupy studnu s biologicky i chemicky nezávadnou vodou, ale díky velmi vysokému obsahu Na a Mg už nesplňuje normy pro pitnou vodu, ale patří mezi vody velmi silně mineralizované. Takže jí můžeme pít, ale jenom jako doplněk.