zjentek

Jakým způsobem probíhají psychologická a psychiatrická vyšetření při zkoumání duševního stavu zdravého člověka?

Znáte to, chcete se o sobě dozvědět PRAVDU a tak začnete jednat. Je vám jasný, že musíte udělat první krok, nikdo to za vás neudělá. Jenže máte strach. Přijdou obavy: Na co se připravit? Jak takové zkoumání probíhá? Testy, pohovory, dojmy, ježišikriste…

Co všechno čeká člověka na cestě za poznáním svého vlastního psychického zdraví?

Bude průběh „určení psychického stavu“ z hlediska zdravotnictví složitý, nebo bude naopak velmi jednoduchý a složité si to dělá člověk sám už tím, že standardní průběhy šetření nezná a neví do čeho se hrne?

Do čeho jde? Není zde odborník, který by dokázal průběh takového šetření předem vysvětlit, než „někam“ vyrazím? (Napadá mne Rokio a aliendron, ale rád si přečtu popis kohokoli zde na poradně).

Prosím o vysvětření, díky ;)

Odpovědi
Rokio

Mně byl atypický autismus diagnostikován v osmi letech. Vyšetření probíhalo tak, že jsem byl týden v dětské nemocnici a tam bylo sledováno mé chování. Byl jsem tam s několika dalšími dětmi, ale chovali se všichni normálně. Jedinou aktivitu, kterou si pamatuji, bylo hraní jedné PC hry. Byla to plošinovka. Všichni jsme se střídali, protože v místnosti byl jeden starý počítač. Pak jsem navštívil v dětské nemocnici psychiatra.

Poté jsem pravidelně jednou ročně chodil k psychologovi, a to na konci roku. V průběhu několika let jsem měl novou diagnózu – Aspergerův syndrom a atypický autismus mi byl zrušen.

Na začátku učení na OA jsem začal pravidelně chodit k psychiatrovi, a ten mi předepsal antipsychotika, i když jsem netrpěl psychózou, nýbrž hyperaktivitou.

V psychiatrické nemocnici jsem nikdy nebyl.