Avatar uživatele
bolak

Jakým způsobem postupuje formátování disku přes příkaz „format c:“?

Je v tom zabudovanej nějakej inteligentní systém, jako že se začne mazat starejma souborama, který byly naposled editovaný třeba před deseti lety a postupně to bude pokračovat až k těm nejnovějším souborům, kdyby si třeba člověk ve chvíli kdy už to pushnul uvědomil, že tam ještě něco má, nějaký dokument který včera ukládal na céčko a zapomněl si ho zálohovat, tak aby stačilo vytáhnout PC ze zásuvky a byla jistota že tam ten soubor ještě bude?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Petr70CZ před 3716 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

Uz jsi nekdy zkousel formatovat C; ve spustenem systemu ?…to snad ani nejde formatovat se da pouze pri instalaci windows …proc by nekdo forlatoval C: kvuli starym datum …kdyz kazdy normalni clovek ma data na partisine D;
Doplňuji:
Mimochodem to mi pripomelo tento vtip … Pustím si Nortona a koukám, vlevo disk C:, vpravo disk C:, ríkám si: "K**va, k cemu jsou mi dva disky C:? Tak jsem jeden zformátoval.

Ale co pridam jeste jeden …at ma admin take radost …

Výstava nejmodernější americké výpočetní techniky v Praze prodavač hrdě vysvětluje:
„Toto je nejmodernější model amerického počítače. Dokáže porozumět hovorové lidské řeci. Splní jakékoli přání, které vyslovíte.“
„Smím to vyzkoušet?“ ptá se Franta.
„Samozřejmě pane. Pojďte blíž a mluvte.“
"Formát cé, dvojtečka, enter.

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Takový disk bude označený jako nepoužitelný a bude nutné jej naformátovat.
Ad rozdělení disků, to je dnes už přežitek, protože v době cloudů (ač jsem jejich odpůrce) a NASů (jichž jsem přívrženec) unikátní data na počítač nepatří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
štamgast

To fakt nevím ale pokud v průběhu formátování vytrhneš PC ze zásuvky tak ho můžeš poškodit.
Doplňuji:
badisko: Já mám třeba data na discích F a G, D mám na programy a C na OS, už je to takto předurčené od výrobce jelikož disky jsou pojmenovány podle toho na co by se měly využívat a také D je z logiky věci největší.

Upravil/a: štamgast

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Za starých dřevěných časů – jo to byly časy MS-DOS 6,23 se po spustění systému z diskety napsal přkazově slavný a známý FORMAT C: a už se nám disk formátoval.
Dnes je to jiné. Rovnou se nám nabídne příkaz na formátování při reinstalaci systému od Win okna 95 a novější až po Win dlažba 8,1. Z OS jde samozřejmě běžně formátovat jiný disk než systémový (což je většinou C:), ale už se nemusíme zatěžovat příkazovou řádkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Dal jsem palec Hamonovi, ale kategoricky nesouhlasím s druhou jeho větou, vidím to přesně naopak.

bolak: Formátování disku není postupné mazání souborů, ale zcela nově vytvoření základní administrativní struktury na disku, detailní souborovou strukturou se formátování vůbec nezaobírá. Vše uvede do původního stavu a začíná fyzicky „od začátku disku,“ takže jakmile formátování začne, je v podstatě po datech (na začátku disku jsou veledůležité organizační struktury).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pisatel

Podle tohoto článku ( https://www.pre­mocz.eu/jak-obnovit-smazane-soubory ) by teoreticky mohlo být možné ta data ještě obnovit. Pokud to chápu správně, tak formátováním nejsou dotčena data jako taková (dokud nejde k jejich přepsání), ale dojde primárně ke smazání metadat. Nicméně asi bude obnova dost náročný proces s nejistým výsledkem.

Avatar uživatele
bolak

suaeda: ano, to je to na co jsem se ptal, klasický formátování, ale teď zpátky k otázce, jev tom teda nějakej systém a nebo není a bere to pod nůž to co mu první přijde od cesty (nebo jak by řekla popelka to co mu první cvrnkne do nosu)?

před 3716 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

badisko: pokud vidím, tak jedinej koho tu napadlo formátovat céčko při spuštěném systému je tajdle badisko :)

a já si říkal že normálního člověka by tohle snad ani nenapadlo..

před 3716 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

A jak jinak by jsi ho chtel tedy formatovat ?… jako pri instalaci ?… a pak natvrdo vypnout ?…no muzes ..:D hodne zdaru …

před 3716 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

pokud se ti nahodou pretoci plotna budes jiste rad …:D ikdyz disk ma pro tento pripad pojieku ale ..vis jak…

před 3716 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

hm…stamgast zajimave …az tak ze je mi to tak nejak putna …opravy si strc vis kam … cim vic partisin tim pomalejsi HDD …teckaaaa …
jadro pudla bylo v tom ze … na C nema mit data CEEEE je vyhrazeno pro system …kam si to narves potom je tvoje vec …

před 3716 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek