bolak

Jakým způsobem posílají ty velký firmy reklamní e-maily tisícům registrovaným uživatelům najednou?

Nejlepší odpověď
Pájo

Hromadné rozesílání reklamy po internetu, spravování kontaktů, přednastavitelný automat na mnoho operací v emailingu (zaslání automat. odpovědí, emailing. kampaně atd.) je placenou službou.

Např. zde:
http://www.cen­tralnews.cz/e­mail-marketing/?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=sklik-centralnews

Jednotlivé reklamní kampaně se posílají na databázi uživatelů pomocí software, téměř automatická správa emailingu je realizována pomocí tzv. autoresponderů.
K provozu však potřebujete databázi kontaktů, na které se bude posílat.

Obecně se ty firmy liší v serióznosti získávání právě databází uživatelů.
Zatímco některé firmy si seriózně databázi klientů vytvářejí (pomocí registračního formuláře na webových stránkách, realizují-li obchod – nechají si od zákazníka doplnit email atd. …prostě kontakt (email) získají s vědomím jeho majitele… nebo

jiné firmy (a těch je bohužel v ČR stále většina) databázi kontaktů někde koupí / ukradnou a následně databázi těchto uživatelů spamují! To je ta špatná kategorie a taková kampaň má velice nízkou úspěšnost.

Další odpovědi
anonym

Jelikož jak píšeš je to tisícům zákazníku, tak k tomu musí mít min. 4 – 10 serverů.

Z prostého důvodu. Pokud by poslaly tolik emailů z 1 severu = 1 ip adresy tak mnoho spam filtrů by si toho všimly a okamžitě by následovala blokace. Proto to dělají že každou hodinu pošlou z každého serveru např. 50 – 100 emailu.

Braník

zkus to tady
http://www.lmhsof­t.com/ecamp/

bolak

l564: mě by spíš zajímalo, jak bych to mohl udělat já, jelikož mám databázi uživatelů kterým semo tamo pošlu nějakej ten virtuélní pamflet, a ta už se rozrostla na stovky, takže klasická emailová schránka už je na obtíž…

bolak

Pájo: takže musím obrátit kapsy, jinak mi kuře hrabat nebude?

Pájo

Bude… alespoň po omezený čas, mají většinou bezplatnou zkušební dobu…