Avatar uživatele
bolak

Jakým způsobem posílají ty velký firmy reklamní e-maily tisícům registrovaným uživatelům najednou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Pájo před 4073 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Hromadné rozesílání reklamy po internetu, spravování kontaktů, přednastavitelný automat na mnoho operací v emailingu (zaslání automat. odpovědí, emailing. kampaně atd.) je placenou službou.

Např. zde:
http://www.cen­tralnews.cz/e­mail-marketing/?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=sklik-centralnews

Jednotlivé reklamní kampaně se posílají na databázi uživatelů pomocí software, téměř automatická správa emailingu je realizována pomocí tzv. autoresponderů.
K provozu však potřebujete databázi kontaktů, na které se bude posílat.

Obecně se ty firmy liší v serióznosti získávání právě databází uživatelů.
Zatímco některé firmy si seriózně databázi klientů vytvářejí (pomocí registračního formuláře na webových stránkách, realizují-li obchod – nechají si od zákazníka doplnit email atd. …prostě kontakt (email) získají s vědomím jeho majitele… nebo

jiné firmy (a těch je bohužel v ČR stále většina) databázi kontaktů někde koupí / ukradnou a následně databázi těchto uživatelů spamují! To je ta špatná kategorie a taková kampaň má velice nízkou úspěšnost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jelikož jak píšeš je to tisícům zákazníku, tak k tomu musí mít min. 4 – 10 serverů.

Z prostého důvodu. Pokud by poslaly tolik emailů z 1 severu = 1 ip adresy tak mnoho spam filtrů by si toho všimly a okamžitě by následovala blokace. Proto to dělají že každou hodinu pošlou z každého serveru např. 50 – 100 emailu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Braník

zkus to tady
http://www.lmhsof­t.com/ecamp/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

l564: mě by spíš zajímalo, jak bych to mohl udělat já, jelikož mám databázi uživatelů kterým semo tamo pošlu nějakej ten virtuélní pamflet, a ta už se rozrostla na stovky, takže klasická emailová schránka už je na obtíž…

před 4073 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Pájo: takže musím obrátit kapsy, jinak mi kuře hrabat nebude?

před 4073 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

Bude… alespoň po omezený čas, mají většinou bezplatnou zkušební dobu…

před 4073 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek