dust8

Jakým zpúsobem pomáha kostival šlachám?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem vám radu.

"Léčivé účinky kořene kostivalu

Kořen této léčivky má výrazné hojivé a regenerující účinky.

Vynikajícím způsobem chrání sliznice.

Můžeme ho používat při kožních nemocích, popáleninách, poleptání, při křečových žilách, hemoroidech, kožních zánětech, nehojících se ranách, proleženinách.

Mimořádně dobře podporuje tvorbu kalusu (tkáně, která spojuje úlomky kostí po zlomenině a na jejímž základě se postupně vyvíjí nová kost) a napomáhá tak hojení zlomenin.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/cerny-koren-z-kostivalu-se-dela-mazani-na-klouby-i-zlomeniny/

Ze zkušenosti vím, že po úrazech, bolestech, i když účinek je třeba u bylinek pomalý, pomáhá mazání. Jen třeba vybrat tu správnou mast.