iceT

Jakým způsobem odborníci posuzují

příčetnost či nepříčetnost pachatele trestného činu v době jeho páchání?To se dá zpětně posoudit v jakém duševním rozpoložení pachatel byl nebo nebyl?

Nejlepší odpověď
Rolotr

Především psychiatrické a psychologické vyšetření prokáže vaše vlastnosti a reaktivitu. Ta se potom porovnává s konkrétní situací, pro níž se posudek vytváří. Jak bylo naznačeno, nejde o jednoduchou věc (více Pavlovského Soudní psychiatrie) a nepochybně je velmi závislá na zkušenosti psychiatra a tedy může být zatížena chybou.

Další odpovědi
Jose1f

Ano, podobně jako chirurg pozná, jestli máš nebo nemáš zlomenou nohu, tak psycholog nebo psychiatr pozná, zda jsi byl, nebo nebyl při páchání trestného činu příčetný. Jak to pozná? Studuje na to vysokou školu. Je proto těžké to popsat několika slovy. Ale říká se, že nepříčetný člověk se neovládá a nepamatuje si, co v danou chvíli dělal.

venkovan

Doufám, že mé poznámky žádný psyciatr nečte – ještě do zamřížovaného nemocničního pokoje nechci.