tery13

Jakým způsobem obohatil slovní zásobu robot?

Nejlepší odpověď
marci1

DÚ neřešíme. Zkus si přečíst o spisovateli Karlu Čapkovi a jeho tvorbě. 🙂

Další odpovědi
anonym

Tím že každý na světě mél o slovíčko více ve slovní zásobě. "-)

zjentek

robot jako automat? Každý pojem obohatí slovní zásobu, pokud podobné slovo už není na trhu, když je podán mazaným způsobem ve správném čase a prostředí, kde má šanci se v řeči uchytit a zlidovět

Olie

Slovo „robot“ se po celém světě používá díky Josefu Čapkovi, který toto slovo vymyslel pro název knihy svého bratra Karla Čapka (R.U.R.-Rosum's universal robots). Mimochodem doporučuji přečíst :)