Rokio

Jakým způsobem můžou být spáchány hříchy?

Podle mě můžou být spáchány třemi způsoby:

  1. ze zlomyslnosti
  2. ze slabosti
  3. z hlouposti

Jaké jsou podle vás možnosti, jak můžou být spáchány hříchy?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Ptáte se „jakým způsobem“, ale máte nejspíš na mysli „z jakých důvodů“.

Nejčastěji lidé páchají hřích z důvodu lhostejnosti nebo přesvědčení, že jejich chování špatné není a tedy není hříchem. „Přivlastnění si“ nějaké drobnosti většina lidí nepovažuje za krádež. Hříchy v sexuální oblasti se dnes obvykle za hříchy nepovažují vůbec, pokud se netýkají dětí. A například dehonestace rodičů, pomluva, lež – koho dnes napadne, že by to mohl být hřích. Takže nejčastějším důvodem je lhostejnost, samolibost, představa, že čin je hřích, až když se dostane do novin a to ještě ne vždy.

Druhým důvodem je manipulace ze strany někoho druhého. Třeba úplatek. Málo kdo nepodlehne penězům, aby v zápětí neprovedl něco, co lze nazvat „hříchem“.

Další odpovědi
annas

Jakým způsobem můžete páchat hříchy? Záleží na tom, o které jde.

  1. hříchy duchovní – myšlením, slovem, činem, opomenutím – klení, vyhrožování, urážky pýcha, braní božího jména nadarmo atd.
  2. hříchy tělesné – ublížením na zdraví sobě nebo druhému.
  3. hříchy materiální – např. krádeže, poškození majetku atd.

Z toho vyplývá, že se hříchy mohou týkat Boha, ostatních jedinců nebo sebe samého.

Jejich příčinou mohou být: zlý úmysl, slabost, bolest, nespokojenost, bohužel i hloupost, třeba předvádění se, emoce – závist, lež atd.

Znáte sedm hlavních hříchů?
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sedm_hlavn%C3%AD­ch_h%C5%99%C3%AD­ch%C5%AF

Roman71

Každopádně nerespektováním Bohem daných zákonů a zásad. Ze samolibosti by bylo pravděpodobnější.. Buď si děláš to co se ti líbí, nebo to, co se líbí tvému okolí, ale ne to, co je Bohu přijatelné (Bohulibé).

Budeš ale muset počítat s tím, že pokud se budeš chtít zavděčit Bohu,
sklidíš nevděk a nepochopení od lidí, kterým na Božím názoru nezáleží.

bububabu

Ze zloby, z nenávisti, ze smilstva, ze závisti, z hněvu, pomlouváním, očerňováním, lhaním a zkrátka vším tím co desatero zakazuje.