hannny

Jakým způsobem musí být v prostoru rozmístěny orbitaly, které se podílejí na tvorbě vazby σ a vazby π?

Odpovědi
Kelt

Vazba sigma je lineární, může být mezi orbitaly s, p, vazba pí je tvořena orbitaly typu p, které jsou na sebe kolmé. Bylo by dobré, abys uvedla u jaké látky to máš konkrétně na mysli, protože chemická vazba je určitý pojem, stejně jako vazba knihy nebo skutečnost, že někdo půjde do vazby. Bylo by dobré napsat trochu více a neočekávat, že každý bude vědět, o co go. A kromě toho je to v každé učebnici pro chemii pro střední školy, dále na internetu a podobně.