Michal Kole

Jakým způsobem mě bude Policie stavět, když pojedu s autem po dálnici a jak mám bezpečně zastavit a umístit vozidlo?

Jak mě bude policie stavět normálně, např. když mě bude třeba SPZ nebo výfuk viset z auta jak oběšenec ?

Jak mám na dálnici bezpečně zastavit Policii České republiky – dálničnímu oddělení, abych neohrozil sebe, policejního příslušníka a ostatní automobilové motoristy a účastníky silničního provozu?

http://zpravy­.idnes.cz/na-dalnici-u-velkeho-beranova-zemrel-clovek-a-shorela-dve-auta-ptq-/krimi.aspx?c=A130301­_161433_jihla­va-zpravy_mv

Nejlepší odpověď
jpau

Dostaneš od nich pokyn ve formě nápisu na světelné ceduli u nic vzadu na autě typu „Sleduje mě“ apod. pojedeš za nimi a oni si tě navedou např. na nejbližšší čerpací stanici.

Samozřejmě, pokud jedeš v něčem co přímo ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu (např. něco z Tvé vlastní produkce) tak může být postup odlišný…

Další odpovědi
Bedy

Vrať se do autoškoly…

Braník

raději nikam nevyjížděj,ve zprávách toho bylo už dost!!

badisko

myslim ze policie te nebude zastavovat na dalnici …ale pokud uz musis zastavit ..zavada na aute nebo neco jineho…zapnout vystrazna svetla >vystoupit i s osadkou auto..dat za auto varovny trojuhelnik musi mit oblecenou reflexni vestu …a odejit z dalnice aby nehrozila srazka z blbcem…no a zavolat odtahovku …uz jsem vydel blbce na dalnici na lane :D

terry

Šance, že bys ty vyjel a jel autem po dálnici je víc než malá.
A pokud to nevíš, vrať se do autoškoly.

nimbus4

Nijak. Jelikož nejsi způsobilý k právním úkonům a máš diagnozy vylučující získání řidičského průkazu, stavět nemusíš, protože ani nevyjedeš.

lukas.zmizik

pokud se rozhodnou tě zastavit, předjedou tě a rozsvítí nápis „follow me“ – následuj mne – a odvedou na nějaké místo za sjezdem nebo na čerpací stanici.

ale mne před olomoucem zastavila dálniční policie s busem plným děcek těsně za sjezdem a abychom tu jejich jakousi kontrolu řešili na bezpečném místě, byl sem nucen na té dálnici asi 40 metrů couvat abych z ní pak mohl sjet na tu jejich odstavnou plochu

honza19hk

ty máš řidičák?? jestli ano tak doufám,že tě nepotkám.