Neonka

Jakým způsobem lze vyřadit auto z evidence, když už neexistuje SPZ, ani technické průkazy ?

Kamarád před lety daroval svoje auto známému a neprovedli převod na dopravním inspektorátu. Známý auto rozbil a dál se o něj nezajímal. Nyní už neexistují žádné doklady o voze ani SPZ.
Pojišťovna i nadále trvá na placení povinného ručení.
Auto bez předložení chybějících dokladů nelze zrušit.
Poraďte, prosím, jak dále postupovat.
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
venkovan

Ať nahlásí odcizení. A známý by měl uhradit všechny náklady spojené s penálem za nezaplacené povinné ručení. pro svoje dobro aby byl vůdči původnímu majiteli férový.