relux

Jakým způsobem lze finančně podpořit seniory mimo důchodové pojištění?

Dobrý den, existuje nějaký jiný způsob, jak může stát finančně podpořit seniory mimo důchodové pojištění? Jestli ano, jakými způsoby?

Nejlepší odpověď
Edison

Jakkoli. Můžeš se zebrat a jít třeba do domova důchodců, nebo jiného podobného zařízení, a dát jim peníze přímo. Nebo převodem z oučtu na oučet. Můžeš jim zaplatit, nebo platit bydlení, nebo jídlo. Možností je nepřeberně. Dobrý filantrop se neptá, ale koná.

Další odpovědi
Kazatel

Může na ně sbírat víčka, stejně jak na nemocné děti.

Rokio

Pokud jde o budoucí seniory, tak ty si můžou začít platit doplňkové penzijní spoření. Při vkladu 1.000 Kč měsíčně obdrží bonus 230 Kč za každý měsíc + výnos ze zvoleného fondu.

Jestliže už člověk ve starobním důchodu je, tak může bez kterýkoliv omezení pracovat (samozřejmě kromě zdravotních) a ještě k tomu může používat všelijaké daňové zvýhodnění.

Samozřejmě senioři mají také různé slevy (např. na autobus, do kina, na koupaliště apod.).

dudu

Rokiem zmíněné penzijní spoření lze praktikovat tak, že se na účet vloží jednorázově určitý obnos a do smlouvy zapracuje pravidlo měsíční tisícikorunové úložky. Výnos pak nepodléhá dědickému řízení, nýbrž obdrží jej podle předem stanoveného podílu obmyšlená osoba.

zjentek

Edisone, já ti nevim, jsem totiž obyčejnej zjentek, ale… co se tázající snaží z odpovídajících vydolovat v pootázce, není snaha pochopit nějakýho Béďu, který z vlastní iniciativy bůhvíproč napochoduje do domova důchotců s balením bomboniéry v ruce s úmyslem šlechetně ji darovat či obsah tam pompézně rozdat potřebným.

Edison

Tak píše o finanční podpoře seniorům mimo důchodové pojištění. Co jsem napsal to platí. Howg

zjentek

Jak víš? Howg

Edison

Co jak vím? Co píše? Asi jsem si přečetl otázku. A to, co lze dělat dělat lze. Nebo chceš říct, že ne?

Mc Merkurion

… musíš ji číst celou, se ptá: „jak může stát finančně podpořit“ …

Edison

Mno? A? Dary, nebo zaplacením bydlení to jako nejde? Vem si, že co senior nedá za bydlení, mu zůstane v kapce, takže je ro rovnocenné.

Mc Merkurion

… jo, ale to udělá filantrop, jak píšeš, a ne stát … dobře je jen první část: odejít do domova, aleostatek už nedělá stát …