Avatar uživatele
relux

Jakým způsobem lze finančně podpořit seniory mimo důchodové pojištění?

Dobrý den, existuje nějaký jiný způsob, jak může stát finančně podpořit seniory mimo důchodové pojištění? Jestli ano, jakými způsoby?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1605 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Jakkoli. Můžeš se zebrat a jít třeba do domova důchodců, nebo jiného podobného zařízení, a dát jim peníze přímo. Nebo převodem z oučtu na oučet. Můžeš jim zaplatit, nebo platit bydlení, nebo jídlo. Možností je nepřeberně. Dobrý filantrop se neptá, ale koná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kazatel

Může na ně sbírat víčka, stejně jak na nemocné děti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Pokud jde o budoucí seniory, tak ty si můžou začít platit doplňkové penzijní spoření. Při vkladu 1.000 Kč měsíčně obdrží bonus 230 Kč za každý měsíc + výnos ze zvoleného fondu.

Jestliže už člověk ve starobním důchodu je, tak může bez kterýkoliv omezení pracovat (samozřejmě kromě zdravotních) a ještě k tomu může používat všelijaké daňové zvýhodnění.

Samozřejmě senioři mají také různé slevy (např. na autobus, do kina, na koupaliště apod.).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Rokiem zmíněné penzijní spoření lze praktikovat tak, že se na účet vloží jednorázově určitý obnos a do smlouvy zapracuje pravidlo měsíční tisícikorunové úložky. Výnos pak nepodléhá dědickému řízení, nýbrž obdrží jej podle předem stanoveného podílu obmyšlená osoba.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Edisone, já ti nevim, jsem totiž obyčejnej zjentek, ale… co se tázající snaží z odpovídajících vydolovat v pootázce, není snaha pochopit nějakýho Béďu, který z vlastní iniciativy bůhvíproč napochoduje do domova důchotců s balením bomboniéry v ruce s úmyslem šlechetně ji darovat či obsah tam pompézně rozdat potřebným.

před 1605 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak píše o finanční podpoře seniorům mimo důchodové pojištění. Co jsem napsal to platí. Howg

před 1605 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jak víš? Howg

před 1605 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Co jak vím? Co píše? Asi jsem si přečetl otázku. A to, co lze dělat dělat lze. Nebo chceš říct, že ne?

před 1605 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… musíš ji číst celou, se ptá: „jak může stát finančně podpořit“ …

před 1605 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mno? A? Dary, nebo zaplacením bydlení to jako nejde? Vem si, že co senior nedá za bydlení, mu zůstane v kapce, takže je ro rovnocenné.

před 1605 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo, ale to udělá filantrop, jak píšeš, a ne stát … dobře je jen první část: odejít do domova, aleostatek už nedělá stát …

před 1605 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek