TechLili

Jakým způsobem jste si vedli/si vedete sešity do matematiky/fyziky?

Celou základní školu i nyní první ročník si vedu sešit z těchto předmětů způsobem, že všechno píšu do jednoho sešitu, teorii i výpočty, jenže poslední dobou na mě dopadá ten problém, že se v tom sešitě nevyznám a hodně rychle ho dopíšu až do konce. Například, když si potřebuju zopakovat vzoreček. Sešit má minimálně teorie a většinou procvičujeme. Napadlo mě si zavést sešit zvlášť na příklady, aby se mi příklady nemotaly do teorie, ale na druhou stranu se při opakování někdy hodí podívat se na vyřešený příklad.

TL;DR: Píšu si teorii i příklady do jednoho sešitu, následně se v něm ale nevyznám a kupí se mi dopsané sešity. Měli jste/máte také tento problém? Pokud ano, jakým způsobem jste upravili vedení svých sešitů?

Nejlepší odpověď
Edison

Já měl jeden sešit na 4 předměty… Učitelé to moc nekvitovali. 😁

Další odpovědi
Arne1

Taky můžeš sešit používat oboustranně – z jedné strany teorii, z druhé strany příklady. A samozřejmě, barevné vyznačování důležitých částí.

Kelt

Tak si to odlišuj barevně, podtrhávej, ale hlavně se to naučíš používáním a tak počítej. Vzorečky najdeš na internetu, takže když jsi něco nenapsal správně, můžeš si to opravit. Stejně si tak můžeš značit příklady, teorii. Konečně přes mail nebo telefon se můžeš spojit se spolužáky, stránku si můžeš vyfotit a poslat. Zvol si prostě systém, který bude vyhovovat tobě. Každý je jiný, má jiné písmo a jiný styl práce. Nebo si něco zaveď, ale zažiješ si to až za 40 dní. To je fakt.

jáára

Neměl jsem, nebo jen jeden. Mám fotopaměť, tak si to jen vyhledám.