FlAsh_7

Jakým způsobem jít do akcií?

Dobrý den, jaká strategie/systém se doporučuje při investování do akcií, pokud jde člověku o dlouhodobé investování(di­videnda)? No prostě jakým způsobem investovat do akcií dlouhodobě?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Doporučuju klasickou strategii: levně koupit, draze prodat a ideálně neplatit daň 😉
Teď vážně: nakupovat postupně nebo po výraznějším propadu. Spíš držet, prodávat na maximech. V obou případech nejít se stádem a mít limit, o kolik můžu přijít. A v případě dodržení časového testu je prodej osvobozen od daně z příjmů.
A především: diverzifikovat! Tzn. vždy víc akcií, např. ČEZ, KB + něco k tomu.

Další odpovědi
Drap

Vybrat si dobré, nakoupit a čekat jestli to vyjde

Rokio

Doporučuji nakoupit akcie velkých firem, které pravidelně vyplácejí dividendy a samozřejmě diverzifikovat.